Menu Zamknij

Wypożyczenie kajaków w trakcie wycieczki po Katowicach

wynajem kajaków

Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, Górny Śląsk oferuje przyjezdnym bardzo dużo możliwości. Nie bez powodu jest to rejon coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Przez lata bywał zapominany, ale w ostatnim czasie trudno byłoby nie zauważyć, jak dynamicznie rozwija się ta część Polski.

Wynajem kajaków w malowniczym miejscu

wynajem kajaków Turyści często spacerują po Nikiszowcu, czyli dzielnicy niegdyś zamieszkiwanej przez górników. Charakterystyczne budynki z czerwonej cegły przeżywają moment sławy z wielu powodów. Liczni influencerzy przyjeżdżali tutaj kręcić swoje filmy czy robić zdjęcia na portale społecznościowe. Trzeba przyznać, że to naprawdę rewelacyjne miejsce do zrobienia sobie przepięknych zdjęć. W stolicy województwa jest także wiele możliwości, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek. Dobrym pomysłem może być wynajem kajaków w katowicach. W okolicach jest bardzo dużo malowniczych miejsc, w których można sobie powiosłować. Są to jeziora np. w okolicy miejscowości Pszczyna. Dolina Trzech Stawów to także dobre miejsce, żeby spróbować swoich sił we wiosłowaniu. Profesjonalna firma zajmie się udostępnieniem niezbędnego sprzętu sportowego. Będą to kajaki wykonane z wytrzymałego polietylenu, które mogą pomieścić dwie osoby.

wynajem kajaków Sama konstrukcja jest niezwykle stabilna. W środku znajdują się wygodne miejsca siedzące. W dziobie jest także przewidziana przestrzeń na luk bagażowy, jeśli ma się potrzebę zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej czy cieplejszej bluzy. Rzeczy będą bezpiecznie przechowywane w specjalnych workach, które są wodoodporne. Można w nich przechowywać zarówno ubrania, jak i dokumenty. Wypożyczalnia oferuje również wiosła, które są niezbędne do przemieszczania się. Dzięki sztywnym piórom można odpychać się od wody. Choć jest lekkiej wagi, z pewnością po kilku godzinach intensywnego przemieszczania się, mięśnie rąk dadzą o sobie znać. Dlatego warto kilka tygodni przed planowanym wyjazdem spróbować poćwiczyć z obciążnikami, żeby mieć wzmocnione ramiona czy grzbiet. W ramach korzystania ze sprzętu sportowego trzeba także wypożyczyć kapok, który zapewni bezpieczeństwo. Żeby zobaczyć piękne trasy wodne, wcale nie trzeba jechać w głąb Borów Tucholskich czy na Mazury.

Śląsk posiada wiele zakątków, które są znane miłośnikom sportów wodnych. Warto dać temu regionowi szansę i odkryć jego niedoceniane uroki. Można spędzić długie godziny na wiosłowaniu pośród kilkuset kilometrów tras wytyczonych wzdłuż Nidy, Pilicy czy Liswarty. Dzięki sportom wodnym można poznać tę część Polski z nieznanej dotychczas strony.