Menu Zamknij

Wyjazd na wakacje całą rodziną

noclegi nad morzem

Żeby wakacje z dziećmi były udane, warto je wcześniej zaplanować. Kryterium, które musi spełnić miejsce pobytu jest to, czy bierze ono pod uwagę potrzeby dzieci. Maluchy nie mają ochoty spędzać czasu tak jak dorośli. Mogą być wynudzone np. podczas wycieczek czy spędzania czasu na odpoczynku w hotelu.

Noclegi i sale zabaw

noclegi nad morzemCzęsto te potrzeby są sprzeczne z tym, jakie oczekiwania mają dorośli, którym zależy na spokoju w trakcie urlopu. Dlatego warto wybrać ośrodek, który posiada na miejscu np. animatora zabaw. W trakcie turnusów wakacyjnych czy ferii maluchy będą zajęte zabawami w grupie, kolorowankami czy grami. Będą miały szanse poznać pozostałe dzieci, które w tym samym czasie przebywają w hotelu. Ci, którzy decydują się na rodzinne noclegi nad morzem w Szczecinie czy innej miejscowości, zwracają uwagą także na salę zabaw. Przydaje się ona w szczególności wtedy kiedy np. rodzice chcą się w hotelu zameldować, jest kolejka, a maluch niepokoi się. Można wtedy wysłać go do kącika zabaw i zająć czymś jego uwagę. Jest to przydatne miejsce także wtedy kiedy dziecko nie jest przyzwyczajone do dużej ilości osób i może być z tego powodu niespokojne. Można szybko odwrócić jego uwagę zabawkami, które są na miejscu w hotelu.

noclegi nad morzemW zależności od wielkości pensjonatu, pomieszczenie dedykowane dzieciom może być bardzo różne. Najczęstszym wyposażeniem są pluszowe zabawki oraz gry planszowe. W kąciku dziecięcym maluchy mogą także zająć się zabawami plastycznymi przy stolikach. Są to uwielbiane przez maluchy kolorowanki, wycinanki czy zabawa z masą solną. Dzięki temu spędzą mile i kreatywnie swój czas. Z kolei wypoczywający rodzice nie będą musieli się martwić się w tym czasie o to, czym zajmuje się pociecha. Oprócz kącika zabaw, ważne jest także to, czy hotel posiada pokoje przystosowane do potrzeb dzieci. Najbardziej popularnym ułatwieniem jest przewijak czy łóżeczko turystyczne. Standardem są foteliki do karmienia, które można spotkać w każdej hotelowej stołówce. Zdarza się również, że pensjonaty udostępniają zapominalskim rodzicom dziecięce akcesoria takie jak ręczniki, nocniki czy zabawki. Dzięki ich istnieniu nie trzeba martwić się o to, czy aby na pewno zabrało się wszystko ze sobą z domu.

Pierwszy wyjazd do hotelu z maluchem może być wyzwaniem. Warto wykorzystać tę okazję do nauki kulturalnego zachowania czy współpracy z rówieśnikami. Wspólny posiłek w hotelowej restauracji czy kontakt z innymi dziećmi może być świetnym treningiem tych umiejętności społecznych. Przydadzą się one dziecku w późniejszych etapach rozwoju, jak przedszkole czy szkoła.