Menu Zamknij

Wyjazd na obóz jeździecki do Borów Tucholskich

obozy w Borach Tucholskich

Nie od dziś wiadomo, że dzieci zdobywają wiedzę z ogromną łatwością i szybkością. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcać je do poszerzania kręgu swoich zainteresowań. Dzięki temu będą same mogły zdecydować, co tak naprawdę jest ich pasją. Niestety, na jej realizację czasami brakuje czasu w roku szkolnym. Ta sytuacja dotyczy zarówno dzieci, jak i rodziców.

Obóz jeździecki dla najmłodszych

obozy w Borach Tucholskich Czasami dziecko nie ma możliwości dojazdu w miejsce, gdzie odbywają się zajęcia. Rodzic z kolei nie zawsze musi mieć czas i ochotę wsiadać w samochód i podwozić pociechę na drugi koniec miasta kilka razy w tygodniu. Dlatego warto wykorzystać lato do tego, aby dziecko odkryło nieznany wcześniej sport czy aktywność artystyczną. Kilka miesięcy laby oznacza dużo wolnego czasu na realizację takiego planu. Dobrym pomysłem może być wykupienie dziecku wyjazdu na kolonię. Zazwyczaj trwają one od siedmiu do czternastu dni. Dzieci w tym czasie mają zakwaterowanie w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Przykładowo obozy w Borach Tucholskich bardzo często oferują kolonistom noclegi w drewnianych domkach położonych w najbliższej okolicy lasu. Na miejscu mogą wziąć udział w zajęciach z jeździectwa, które cieszą się ogromną popularnością. Dla wielu „mieszczuchów” to pierwszy tak obszerny kontakt z dużym zwierzęciem.

obozy w Borach TucholskichDzieci zaczynają naukę od tego, jak należy przygotować konia do jazdy. Poznają nazwy różnych elementów wyposażenia, które musi założyć jeździec. Wykonują także wszystkie zabiegi pielęgnacyjne związane z czyszczeniem konia, od kopyt aż po grzywę. Każdego dnia będą także musiały sprzątać boksy, w których przebywają zwierzęta. Jeśli chodzi o samą jazdę, to zajęcia dla początkujących maluchów rozpoczynają się od jazdy na lonży. Jest to długa lina, której drugi koniec trzyma instruktor. Jeśli oceni on, że dziecko ma wystarczające umiejętności, żeby jeździć samodzielnie, zostanie skierowane na ujeżdżalnię lub pierwsze jazdy w terenie. Dzięki temu już po kilku dniach dzieci potrafią samodzielnie utrzymać się na koniu i prowadzić go w sposób prawidłowy.

Jest wiele miejsc w Polsce, które organizują dla dzieci kolonie tematyczne. Są one świetnym rozwiązaniem wtedy, kiedy dziecko wykazuje chęci poznania czegoś nowego. Może liczyć na ogrom wiedzy, zobaczenie nowego miejsca i zdobycie różnorodnych znajomości. Kolonie w okolicach Tlenia czy Lniana będą świetną opcją na zagospodarowanie najmłodszym wakacji. Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że wrócą stąd jako absolutni pasjonaci niezwykle szlachetnego sportu, jakim jest jazda konna.