Menu Zamknij

Stronie Śląskie jako miejsce wypoczynku

noclegi

Stronie Śląskie to niepozorne miasto położone na malowniczej ziemi kłodzkiej, które oferuje wiele ciekawych atrakcji. Przede wszystkim ze względu na swoje położenie w południowo-wschodnich Sudetach posiada duży walor przyrodniczy. To najbardziej lesista gmina w Polsce, a co za tym idzie miejsce do wielu atrakcyjnych spacerów.

Noclegi w ciekawej okolicy

noclegiDolinę, w której leży Stronie Śląskie, wydzielają Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika i Krowiarki. Na terenie gminy utworzone są też cztery rezerwaty przyrody i usytuowane jest wiele zabytków. Jeden z nich – dawny pałac królewny Marianny Orańskiej, to współcześnie siedziba Urzędu Miejskiego. Zwłaszcza zimą turystów przyciąga ośrodek narciarski Czarna Góra, czyli przeszło dziesięć kilometrów tras narciarskich. Wybierając się na wypoczynek, pamiętajmy, że nieopodal Stroni Śląskich znajduje się Kłodzki Ośrodek Kultury. Tam odbywają się liczne koncerty i występy grup kabaretowych, które mogą nas zainteresować. Chcąc odpocząć od zgiełku dużego miasta, idealnym rozwiązaniem będzie kilkudniowy wypoczynek w malowniczej i ciekawej okolicy. Wtedy musimy znaleźć odpowiednie – w miejscu Stronie Śląskie – noclegi. Możemy wybrać, czy wolimy znaleźć się pośród gór i lasów, czy preferujemy ośrodki na terenie nowoczesnego osiedla.

noclegiOpinie i możliwości możemy sprawdzić bez wychodzenia domu – w internecie. Jak w wypadku szukania każdego noclegu – upewnijmy się, czy dany ośrodek oferuję możliwe udogodnienia, jak wyżywienie. Przydatny dla podróżujących samochodem będzie duży parking dla gości hotelu. Ostatnimi czasy istotny jest też dostęp do internetu. Korzystanie z każdego z powyższych może być wliczone w cenę zakwaterowania lub dodatkowo płatne. Planując wyjazd upewnijmy się, kiedy zaczyna się i kończy doba hotelowa w danym ośrodku. Jeśli podróżujemy z dziećmi sprawdźmy też, na terenie którego ośrodka znajduje się plac zabaw lub podobne atrakcje dla najmłodszych. Niektóre hotele oferują dostawienia w sypialni turystycznego łóżeczka dla malucha. W wypadku zwiedzania najciekawszych miejsc w Stroniu Śląskim możemy zdecydować się na samodzielne odkrywanie uroków miasta lub poszukać przewodników po danych obiektach.

Samodzielne wycieczki to większa swoboda – sami wybieramy, kiedy chcemy udać się w dane miejsce i ile poświęcimy mu czasu. Jednak podróż z przewodnikiem to gwarancja dotarcia do najciekawszych miejsc i obiektów, nawet tych niewidocznych z głównych ulic. To także lepsze poznanie historii miasta z opowiadań przewodników i udzielania odpowiedzi na każde nasze pytania.