Menu Zamknij

Sportowa wycieczka rowerem po Polsce

wycieczki rowerowe w polsce

Moda na bycie fit sprawia, że ludzie chętniej włączają w swój codzienny rozkład dnia aktywność fizyczną. Ci, którzy złapali bakcyla na dobre, często szukają możliwości wzięcia udziału w sportowych wyzwaniach. Mogą to być różnego rodzaju maratony czy zawody. Choć większość z nich trwa najczęściej jeden dzień, osoby chcące spędzić kilka czy kilkanaście dni w sposób aktywny, również mają wiele możliwości.

Wycieczki rowerowe  dla początkujących

wycieczki rowerowe w polsce Wśród nich są sportowe wyjazdy zorganizowane. Dużą popularnością cieszą się wycieczki rowerowe w Polsce dla amatorów. Ich ogromnym atutem jest to, że nie trzeba być kolarzem, żeby wziąć w nich udział. Tempo przemieszczania się będzie dostosowane do możliwości uczestników tak, żeby się nie przeforsować. Wśród organizowanych wycieczek największą popularnością cieszą się te, które odbywają się wzdłuż polskiego wybrzeża. Choć dla wielu osób jest ono dość oczywistym kierunkiem wakacji, większość turystów spędza tam czas, oddając się błogiemu lenistwu. Warto więc choć raz wypróbować takiej formy zwiedzania, żeby sprawdzić, co woli się bardziej. Być może okaże się, że codzienne pedałowanie po kilkadziesiąt kilometrów cieszy bardziej niż np. opalanie się na plaży. Wśród popularnych kierunków takich wyjazdów są także inne kierunki np. Suwalszczyzna.

wycieczki rowerowe w polsce W trakcie takiej eskapady uczestnicy będą mogli zobaczyć lasy Puszczy Augustowskiej czy przejechać się malowniczą trasą dookoła jeziora Wigry. W trakcie całej wycieczki jest także możliwość przepłynięcia fragmentu trasy kajakiem, na ten czas rowery są transportowane busem. Jednym z miejsc, które odwiedzi się w trakcie, jest także Gołdap, uzdrowisko o długoletniej tradycji. Trasy, które są ustalane przez biuro podróży, odbywają się w różnych częściach kraju. Dzięki temu ma się dużo wyboru, jeśli chodzi o zwiedzenie części kraju, której zobaczeniem jesteśmy najbardziej zainteresowani. Każdego dnia będzie się pokonywało kilkadziesiąt kilometrów, co może okazać się niezwykle intensywnym treningiem. Takie doświadczenie to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Zarówno w północnej jak i w południowej części kraju można znaleźć wiele zakątków wartych zobaczenia.

Udanie się na wycieczkę o charakterze sportowym na polskim wybrzeżu czy Suwalszczyźnie może być kuszącą opcją dla wielu osób. Będzie on sprawdzianem dla kondycji, bo codzienny trening przez kilkanaście dni da się we znaki mięśniom na całym ciele. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że w trakcie takiej eskapady poczuje się mięśnie, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia!