Menu Zamknij

Spływy kajakowe na Podlasiu

kajaki

Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz więcej osób decyduje się spędzać wakacje na Podlasiu, które słynie z niezwykle malowniczej okolicy. Ta historyczna kraina Polski obfituje w piękne tereny leśne oraz rzeki i jeziora, które umożliwiają aktywny wypoczynek w kojącym otoczeniu dzikiej przyrody.

Kajaki są popularne

kajaki Warto również wspomnieć o tym, że Podlasie słynie również z atrakcyjnych spływów kajakowych, które wabią wczasowiczów widmem aktywnego wypoczynku. Przez Podlasie przepływa wiele rzek, do których możemy zaliczyć m.in. Biebrzę, Czarną Hańczę oraz Rospudę. Zdecydowanie największą popularnością wśród urlopowiczów cieszy się jednak malowniczy odcinek Czarnej Hańczy, który to można pokonać na kajaku w zaledwie jeden dzień. Kajaki na Podlasiu cieszą się więc bardzo dużą popularnością nie tylko wśród ludności zamieszkującej tamtejsze okolice, ale również wśród pasjonatów kajakarstwa, którzy przybywają na Podlasie z różnych stron świata. Z tego też powodu w tamtejszych okolicach funkcjonuje wiele ośrodków wypoczynkowych, które wypożyczają kajaki na Podlasiu. Warto przy tym podkreślić, że rozrywka ta nie wiąże się wcale z wygórowaną ceną. Wynajęcie kajaków polietylenowych na jeden dzień to koszt około 35 zł za osobę, pamiętajmy również o tym, że cena ta będzie jeszcze niższa jeśli zdecydujemy się wynająć kajaki na kilka dni.

kajaki Większość ośrodków agroturystycznych organizuje dla swych gości także spływy kajakowe, które mogą trwać nawet kilka dni. Uczestnicy wyprawy kajakowej zabierają wówczas ze sobą namioty oraz podstawowy prowiant – nocowanie w lesie z całą pewnością można bowiem traktować jako dodatkową atrakcję, a wręcz nieopisaną przygodę. Z wypraw kajakowych coraz częściej korzystają dziś również korporacje, które cyklicznie organizują dla swych pracowników imprezy firmowe umożliwiające integrację. Warto bowiem zauważyć, że uczestnictwo w wyprawie kajakowej nie tylko stanowi dla nas rozrywkę. Spływy kajakowe uczą również jak ważna jest współpraca, aktywność ta jest więc również bardzo cenną lekcją dla pracowników, którzy dzięki temu mogą się ze sobą bardziej zżyć, co automatycznie usprawni komunikację. Na samym końcu warto również podkreślić, że nad bezpieczeństwem uczestników spływów kajakowych zawsze czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy nauczą nas tego jak powinniśmy obchodzić się z kajakami.

Osoby niedoświadczone, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w spływach kajakowych nie muszą więc obawiać się tego, iż brak doświadczenia automatycznie pozbawia ich szansy uczestnictwa w tego typu atrakcjach. Doświadczony instruktor zadba bowiem o nasze bezpieczeństwo oraz w razie potrzeby zawsze będzie służył nam radą czy pomocą.