Menu Zamknij

Popularny czarter jachtów bez uprawnień na Mazurach

czarter jachtu bez uprawnień na mazurach

Współcześnie coraz więcej wczasowiczów decyduje się spędzić swój urlop w Polsce. Jako jedni z nielicznych w Europie, możemy bowiem pochwalić się dostępem zarówno do morza, jak i gór, nie wspominając nawet o zjawiskowych jeziorach, które występują m.in. na rozsławionych, malowniczych Mazurach.

Czarter dla żeglarzy

czarter jachtu bez uprawnień na mazurachPopularność owych ziem zaowocowała wysypem firm, które oferują klientom wynajem doskonale wyposażonych jachtów, w których można niekiedy nawet nocować. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli rozważamy wynajęcie łodzi? Na samym wstępie warto zaznaczyć, że już od wielu lat nie musimy posiadać patentu żeglarskiego, który w przeszłości upoważniał nas do wynajęcia jachtu. Obecnie bardzo rozpowszechnił się czarter jachtów bez uprawnień na Mazurach, z którego może więc skorzystać zarówno wykwalifikowany entuzjasta żeglarstwa, jak i niedoświadczony laik, który po raz pierwszy będzie miał wówczas styczność z żeglugą. Musimy jednak pamiętać o tym, że brak elementarnej wiedzy może w tym przypadku skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, do których zaliczyć można m.in. wypożyczenie łodzi o niskim standardzie bądź nieprzemyślane opracowanie trasy. Dlatego też warto dysponować podstawową garścią informacji, dzięki której uda nam się wynająć sprawny jacht w najkorzystniejszej cenie.

czarter jachtu bez uprawnień na mazurachW pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym jaki model jachtu będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Jeśli planujemy wyprawę rodzinną, która będzie trwała kilka dni, warto wynająć jacht kabinowy, który będzie posiadał sypialnie. Jeśli zaś zależy nam jedynie na kilkugodzinnym rejsie w gronie przyjaciół, powinniśmy rozważyć wynajęcie zwrotnego jachtu motorowodnego, który umożliwi nam znacznie szybszą, a przez to i bardziej brawurową jazdę. Powinniśmy ponadto zastanowić się nad tym czy opłaca nam się skorzystać z usług profesjonalnej załogi, którą możemy wynająć na nasze specjalne życzenie. Jeśli wybieramy się w kilkudniowy rejs i nie dysponujemy przy tym gruntowną wiedzą o żegludze, warto wówczas wynająć fachowców, którzy zawsze będą służyć nam radą czy pomocą. Pamiętajmy także o tym by uwzględnić rodzaj oraz wielkość akwenów.

Do konkretnego jeziora czy rzeki, które posiadają określoną głębokość oraz szerokość, musimy bowiem dostosować parametry naszej jednostki. Wybraną przez nas ofertę musimy także dostosować do naszego budżetu. Jeśli dysponujemy ograniczonymi środkami warto zarezerwować dany termin rejsu z dużym wyprzedzeniem – zazwyczaj możemy bowiem liczyć wówczas na bardzo atrakcyjne systemy rabatowe.