Menu Zamknij

Kolonie sportowe na wybrzeżu

obóz sportów wodnych

Windsurfing to sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Widać to zwłaszcza na polskim wybrzeżu, które każdego lata staje się miejscem przyjazdu miłośników spędzania całych dni na desce. Słońce, wiatr, woda – czego chcieć więcej? Z atrakcyjności tego sportu zdają sobie sprawę także rodzice, którzy często wysyłają na kolonie związanie z windsurfingiem swoje pociechy.

Obozy sportowe dla dobrej kondycji

obóz sportów wodnychDwutygodniowy obóz sportów wodnych nad morzem da dziecku możliwość polepszenia kondycji. Na miejscu każdy z obozowiczów może skorzystać ze sprzętu. Żeby wziąć udział w kursie niezbędna będzie pianka z długim rękawem oraz długą nogawką. Jest to niezbędne wyposażenie, żeby stanąć na desce z żaglem w ręku. Niezbędne będzie także wypożyczenie kamizelki asekuracyjnej, w której musi pływać każdy z obozowiczów. W trakcie codziennie odbywających się lekcji instruktorzy nauczą dziecko podstaw tego sportu. Niektóre z dzieci mają do tego wrodzony talent i po kilku dniach nauki potrafią zmierzyć się z bałtyckimi falami. To często kolonie są pierwszym spotkaniem z tym sportem, dzięki któremu dzieciaki zaczynają kochać ten rodzaj aktywności fizycznej. Trudno się dziwić, bo instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby zajęcia były ciekawe. Starają się uczyć poprzez zabawę.

obóz sportów wodnychZajęcia są przeprowadzane w małych, kameralnych grupach, gdzie wszyscy siebie znają. Dzięki temu nawet najbardziej nieśmiałe dziecko szybko odnajdzie wspólny język z obozowiczami, którzy również stawiają w tym sporcie swoje pierwsze kroki. Po całym dniu zmagań dzieciaki będą mogły wypocząć w domkach kontenerowych, które są usytuowane około dziesięć minut drogi od plaży. Dzieci śpią na łóżkach piętrowych. W jednym pokoju może spać minimum czwórka dzieci. Maksymalna liczba obozowiczów w jednym pokoju wynosi sześć. Na terenie kampusu znajdują się wszystkie niezbędne pomieszczenia takie jak łazienki, pralnia czy zadaszona hala sportowa. Uczestnicy obozów mogą także czas wolny spędzać razem w świetlicy, która jest popularnym miejscem długich rozmów i zabaw. Można tu także podszkolić swoje umiejętności z jazdy na balance boardzie czy longboardzie. Kilka tygodni spędzone na obozie sportowym może sprawić, że do domu wróci zupełnie inne dziecko. Opalone, bardziej umięśnione i odważne. Te korzyści mogą płynąć z możliwości wyjazdu na letnie kolonie sportowe.

To kilka tygodni spędzonych na intensywnej nauce i sprawdzaniu granic własnych możliwości. Mogą one być początkiem pasji i nawiązania wielu nowych znajomości. Nic tak nie łączy jak wspólne zainteresowana i wspomnienia związane z ich realizacją!