Menu Zamknij

Czym jest suwak metalowy?

suwak metalowy do portfela

Zamek błyskawiczny jest przedmiotem, bez którego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie w codziennym życiu. Ten niepozorny przyrząd został opatentowany w 1917 roku przez Gideona Sundbacka, gdzie początkowo swoje zastosowanie znajdował w lotnictwie. Obecnie stosowany jest w przemyśle tekstylnym oraz obuwniczym.

Zastosowanie suwaka metalowego

taśma suwakowa do torebkiJednym z jego ważnych elementów jest suwak, który umożliwia proste i szybkie zamykanie oraz otwieranie przedmiotu, który został wyposażony w zamek. Suwaki są małym, często niepozornym elementem, bez którego zamek błyskawiczny nie spełniałby swojej zakładanej funkcji. Wraz z nim stosuję się go przy produkcji torebek, kurtek, pokrowców, portfeli i wielu innych rzeczach codziennego użytku. Może on być produkowany z różnych rodzajów metali takich jak mosiądz, aluminium czy nikiel. Cały mechanizm skutecznie zapobiega nieoczekiwanemu rozsuwaniu się zamka przez co suwaki metalowe do portfela są najczęściej stosowane – to w nim znajdują się cenne przedmioty w postaci kart do bankomatów czy też pieniędzy. Metal, z którego są wykonane jest materiałem o wiele bardziej wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia niż na przykład tworzywo sztuczne. Muszą być produkowane w sposób niezwykle solidny oraz charakteryzować się dużą wytrzymałością.

suwak metalowy do portfelaNa rynku dostępne są suwaki o różnym wyglądzie, przez co łatwo dopasować je do całego wyglądu portfela – często mogą przyjmować bardziej ozdobne kształty lub dodatkowo być pokryte specjalnymi, błyszczącymi lakierami. Tak jak w przypadku każdego przedmiotu należy o taki suwak odpowiednio dbać, żeby mógł on służyć w odpowiednim stanie przez długi okres czasu. Jak to robić? Główne zadanie polega na regularnym usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na drodze suwaka. Jeżeli się tego nie przypilnuje to może się on zaciąć lub wyskoczyć z ząbków znajdujących się na taśmie zamka błyskawicznego. Odpowiedni suwak można zakupić w dobrych sklepach zajmujących się sprzedażą rzeczy tekstylnych oraz pasmanteryjnych. Podczas wyboru warto pamiętać, że solidny materiał jakim jest metal jest podstawą do trwałości.

Mimo swojego niepozornego wyglądu suwaki są praktycznym rozwiązaniem, a dzięki nim przedmiot może nabrać nowego, bardziej oryginalnego wyglądu oraz stylu. Te zrobione z metalu są bardzo funkcjonalne i charakteryzuję się dużą wytrzymałością. Skutecznie chronią wnętrze portfela dając właścicielowi gwarancję, że nie zgubi on rzeczy w nim zamkniętych. Dzięki dużej dostępności na rynku każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie suwak, który podkreśli charakter portfela.