Rejsy morskie są coraz popularniejszą formą spędzania wakacyjnego urlopu. Wypoczynek na jachcie czy wycieczkowcu jest komfortowy, relaksujący, a jednocześnie w ten sposób można poznać nieznane zakątki świata i zwiedzić ciekawe miejsca. To doskonała opcja dla osób, którym nie w smak chodzenie po muzeach, czy aktywny wypoczynek, ale nie chcą też jedynie leżeć plackiem na plaży.

Firmy organizujące rejsy

 rejsy po adriatykuJest wiele firm oferujących wakacyjne rejsy po Adriatyku w Chorwacji, rejsy po Grecji, czy Malediwach. Co warto o nich wiedzieć? Na pewno jest wiele różnych rodzajów rejsów, które można podzielić na różne kategorie. Rejs może odbywać się z miejsca A do miejsca B lub też jacht może robić okrążenie tzn. zaczyna i kończy w tym samym miejscu. Pierwsza opcja jest dobra wtedy, kiedy zależy nam na krótkim rejsie lub tez na zwiedzeniu miejsca A i B. Z kolei druga opcja jet dobra wtedy, kiedy trasę w jedną stronę chcemy poświęcić na zwiedzanie, a potem na powrocie się tylko relaksować. Rejsy można podzielić ze względu na to komu są dedykowane. Na przykład rejsy rodzinne są zwykle krótsze, bo dzieci się szybko nudzą i nie wytrzymałyby na wodzie np. dwóch tygodni. Rejsy dla par obejmują zwiedzanie romantycznych miejsc. Na nich można się też spodziewać nastrojowych kolacji na pokładzie. Są też rejsy ,,ogólne”, dla każdego. Zwykle są one tak skonstruowane by każdy mógł znaleźć w nim coś atrakcyjnego. Jest spokojna trasa, trochę zwiedzania, trochę ruchu.

 rejsy po adriatykuOrganizowane są też rejsy tematyczne, specjalistyczne. Na przykład rejsy dla osób aktywnych to nie tylko pływanie jachtem, ale także możliwość pływania w morzu, korzystania ze zjeżdżalni przymocowanej do jachtu, a nawet na wyprawę motorówką czy kitesurfing. Wielbiciele dobrej kuchni będą zainteresowani rejsami kulinarnymi. Są one połączone z degustacjami lokalnych specjałów, pokazami, czy krótkimi kursami kulinarnymi. Dzięki temu można nauczyć się nowych rzeczy, jak i dobrze się najeść. Są także rejsy fotograficzne, nastawione na zwiedzanie, czy rejsy z częstymi przystankami by podziwiać okolicę z każdej perspektywy. Oczywiście każde biuro podróży organizować może jeszcze inne rejsy. Oferta stale się poszerza, tak by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego.

Przed ostatecznym wyborem warto zapoznać się z całą trasą rejsu oraz z atrakcjami jakie będą organizowane podczas przepływu po morzu lub innym wodnym zbiorniku (są także krótkie rejsy po jeziorach np. na Mazurach, czy też rejsy oceaniczne np. do Stanów Zjednoczonych). Z pewnością każdy rejs będzie wspaniałą okazją do wypoczynku na pięknym jachcie.

Sprawdź także https://windy-way.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *