Wakacje, ferie, albo po prostu weekend w górach to idealny sposób na relaks w sąsiedztwie natury. Polskie góry mają wiele do zaoferowania turystom: różnej trudności szlaki górskie, przepiękne widoki, wodospady, lokalne przysmaki, atrakcje dla dzieci, parki linowe oraz wiele innych. Ciekawym miejscem na spędzenie urlopu z rodziną lub relaksującego weekendu w górach jest wieś Szaflary — znajdująca się w województwie małopolskim.

Wypoczynek i relaks w górach

wypoczynek w górachNiewielka odległość od równie popularny miejscowości jak Białka Tatrzańska, Biały Dunajec czy Zakopane sprawia, że Szaflary są idealną bazą wypadową. Jest to świetne miejsce na wakacje oraz ferie zimowe — wokoło znajduje się ogromna ilość atrakcji dostępnych latem i zimą. Za pobytem w Szaflarach przemawiają liczne stoki narciarskie oraz szlaki dydaktyczne znajdujące się zarówno w samej wsi jak i w miejscowościach sąsiednich, a także termy — będące najlepszą atrakcją w okolicy. W Szaflarach znajdują się aż dwa kompleksy basenowe. Każdy z nich różni się od siebie atrakcjami, lecz obydwa są zdecydowanie warte odwiedzin. Są to idealne miejsca na spędzenie niezwykłego czasu z najbliższymi lub we dwoje. Obiekty zapewniają wiele atrakcji dla dzieci od zjeżdżalni po wodne place zabaw. Dla dorosłych dostępne są strefy spa oraz lecznicze baseny z wodą termalną, w których można wypocząć.

górski domekW obiektach panuje niepowtarzalny klimat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym — minusowe temperatury powietrza w towarzystwie zbiornika pełnego gorącej wody to idealny sposób na relaks, szczególnie po całym dniu pieszych wycieczek lub jazdy na nartach. Przed wyjazdem w góry powinno się wyszukać i zarezerwować odpowiedni obiekt noclegowy. Jeżeli podróż będzie odbywała się z dziećmi, to warto wziąć pod uwagę ewentualne atrakcje na terenie obiektu np. plac lub pokój zabaw. Dodatkowym plusem będzie również miejsce do grillowania lub możliwość korzystania z kuchni. Spośród dostępnych miejsc można wybrać pokoje gościnne oraz schroniska turystyczne. Dla bardziej wymagających idealny będzie elegancki pokój w hotelu lub luksusowe domki z bali w Szaflarach i niedalekiej okolicy. Drewniane obiekty, szczególnie te wybudowane na wzór tradycyjnych chat górskich, świetnie oddają górski klimat i pozwalają odpocząć od zgiełku miasta.

Bez względu na to czy planowany wyjazd będzie aktywny, pełen wypraw górskich czy też leniwy, spędzony na spokojnych spacerach, leżakowaniu w ogrodzie i odwiedzaniu lokalnych restauracji — góry to niezaprzeczalnie miejsce, które warto odwiedzić. Znajdzie się tam mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale też dla dorosłych, a przeżyte wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *