Każdy marzy o wspaniałym urlopie, choć wycieczki na jakie się wybieramy często są dalekie od doskonałości. Na miejscu okazuje się, że jedzenie jest niedobre, łóżko niewygodne, do atrakcji daleko, a tak poza tym to pogoda nie dopisuje. Wtedy zamiast zrelaksowania i naładowani pozytywną energią wracamy niezadowoleni, zmęczeni i w złym humorze.

Jak zatem zrobić tak, by urlop jednak się udał?

niezapomniane wczasy w ustceJak można sobie zorganizować niezapomniane wczasy w Ustce, Ankarze, czy na Hawajach? Podstawą jest doskonały plan. Trzeba zawczasu sprawdzić kiedy najlepiej jest pojechać w dane miejsce. Jeśli wybieramy się nad Bałtyk, to wiadomo, że najlepszy będzie okres sierpniowy. Wtedy pierwsza fala turystów z czerwca i lipca już wróci do domu, więc tłok będzie mniejszy, a poza tym woda będzie już cieplejsza. Z kolei do Afryki czy Europy Południowej lepiej jechać np. w kwietniu lub wrześniu, bo w szczycie sezonu temperatury mogą tam sięgać nawet 40 stopni Celsjusza. Druga kwestia to wybór konkretnego miejsca na wypoczynek. Jeśli cenimy ciszę i spokój to lepiej jest szukać noclegu w mniejszych miejscowościach, a potem dojeżdżać do różnych atrakcji. Jeśli jednak nie mamy własnego środka transportu, a urlop chcemy spędzić na zwiedzaniu, to lepiej jest wybrać hotel w centrum dużego miasta. trzecia ważna rzecz to długość urlopu. Jeśli chcemy po prostu się opalić i popływać trochę w morzu to tydzień nam z pewnością wystarczy.

wczasy ustkaJeśli jednak chcemy zwiedzić wszystkie muzea Paryża, czy cały Rzym to lepiej jest wziąć dwa tygodnie urlopu i obejść wszystko na spokojnie. Czwarta rzecz to właśnie plan tego, co chcemy zobaczyć. Warto przejrzeć różne poradniki, listy ciekawych miejsc w danej okolicy, podpytać znajomych co oni polecają. Wtedy będziemy wiedzieli, ile miejsc odwiedzimy i ile potrzebujemy na to czasu. Stworzymy trasy przejazdu zawczasu, a także ustalimy w jakiej kolejności odwiedzać konkretną galerię, czy muzea – wiele z nich ma np. dni darmowego wejścia. Ostatnia rzecz to zastanowienie się nad finansami. Warto policzyć ile możemy przeznaczyć na nasz urlop i podliczyć ile kosztują wejściowi, nocleg, czy przykładowy posiłek w lokalnej restauracji. Wtedy możemy zawczasu z czegoś zrezygnować, znaleźć tańszy ośrodek, czy zmienić termin urlopu na taki po szczycie sezonu urlopowego.

Podsumowując, żeby zaplanować idealny wyjazd to trzeba wybrać właściwy termin, zadbać o finanse, zrobić listę rzeczy które chcemy zrobić/zobaczyć, jak również znaleźć miejsce noclegowe które będzie dobrze skomunikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *