Polskie góry to doskonałe miejsce na odpoczynek, wycieczki, dobre jadło, mnóstwo atrakcji i codzienne zwiedzanie. Dla wielu osób góry są ucieczką od codzienności, miejscem, w którym chcą odpocząć od codziennej bieganiny, tłumu i hałasu. Coraz częściej ludzie wybierają góry, zamiast morza z prostych względów — na plaży są tłumy, a jedziemy tam, żeby zobaczyć morze i odpocząć, w sezonie letnim jednak nie jest to takie proste, przyjeżdża masa turystów.

Cisza, spokój oraz piękne miejsca do zwiedzania

wypad w góry Natomiast w górach, zawsze mamy pewność, że nikt nam tej ciszy nie przerwie — możemy wybrać szlak i rozkoszować się ciszą i spokojem wkoło natury. Bieszczady to część leżącego w południowo-wschodniej Polsce regionu Podkarpacia. Obszar ten jest bogaty w różnorodną florę i faunę. Bieszczadzka zieleń i spokój są naprawdę niesamowicie kojące. Uroku całości dopełniają charakterystyczne drewniane domki, stanowiące wizytówkę Podkarpacia. Atrakcyjne noclegi w bieszczadach pozwalają komfortowo wypocząć w ich czterech kątach. Baz danych i wyszukiwarek z noclegami w Bieszczadach jest naprawdę sporo. Ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Bieszczady słyną również z przepysznych serów owczych! To miejsce, gdzie zjemy i kupimy na zaś sera, nawet dla naszych bliskich, którzy z pewnością będą chcieli go posmakować po naszym powrocie z gór.

domek do wynajęcia Kolejny atut gór to cudowne miejscowości uzdrowiskowe, m.in. wspomniany wcześniej Polańczyk zlokalizowany malowniczo na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Od 1974 r. miasteczko rozwija turystykę leczniczą, a od 1999 r. oficjalnie posiada status uzdrowiska. Występują tu liczne źródła wód mineralnych. Odnaleźć można również stadniny w Bieszczadzkim Parku Narodowym czy leśną kolejkę wąskotorową. W województwie podkarpackim leży miejscowość Lesko, gdzie warto zajrzeć lub zatrzymać się w przytulnym domku. Miejscowość ta ma wiele walorów turystycznych, warto ją odwiedzić o każdej porze roku. Lesko to nie tylko zabytki historyczne, to także różne ciekawe miejsca dla turystów. Jednym z takich miejsc jest na pewno Rezerwat Góra Sobień. Rezerwat ten jest tzw. Bramą do Bieszczad, bo to tutaj zaczynają Góry Bieszczady. W miejscu tym znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać cały region.

Górskie powietrze nie ma sobie równych – jest niesamowicie czyste i świeże. Dlatego spacerowanie górskimi szlakami jest nie tylko przyjemne i odprężające, ale także bardzo zdrowe. W Bieszczadach można znaleźć piękne chatki, gdzie można spędzić czas z bliskimi na dłużej. To miejsce to raj na ziemi, warto tu przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *